Okolica

Zielone Ławki położone są w cichym zakątku wsi Ławki koło Rynu. Jest to miejsce otoczone bogactwem walorów przyrodniczo-turystycznych. Ławki to miejsce spokojne, wśród lasów i łąk, blisko natury, a jednocześnie w samym centrum Mazur. To świetne miejsce wypadowe do Rynu (3 km), Mikołajek (15km), Giżycka (20km), Mrągowa (20km).

Bliskość plaży

10 minutowy spacer dzieli Zielone Ławki od małej, urokliwej plaży wiejskiej przy jeziorze Ławki – z łagodnym zejściem, przyjemną, czystą wodą, piaskiem, placem zabaw, altankami, boiskiem do siatkówki.

Spacer po lesie

Kilka minut spacerem dzieli nasze domy od pięknego lasu, idealnego na wycieczki piesze i rowerowe. Mnóstwo szutrowych ścieżek prowadzących przez malownicze łąki, lasy, pastwiska, nie tylko dla rowerów MTB.

Rowery

Miłośników rowerowych wycieczek na pewno ucieszy fakt, że przez Ryn przebiega trasa Mazurskiej Pętli Rowerowej https://mazurskapetlarowerowa.com

Mazury nie tylko latem

Mazury zachwycają nie tylko latem! Wiosną, jesienią, a nawet zimą też jest co robić! Przede wszystkim spacery po bezludnych lasach i łąkach, morsowanie, kuligi, narty biegowe, zimowe ogniska, ale także świetne miejsca dla fanów nart! A wieczorami idealnie będzie wygrzać się w gorącej balii albo saunie.

Jeśli jednak tęsknisz za bardziej miejskimi atrakcjami...

4 km od Ławek znajduje się Ryn, dojedziesz tam w 5 min samochodem lub dojdziesz pieszo w mniej niż godzinę. Dzieci mogą pobawić się tu w parku linowym, dorośli przejść po promenadzie, zjeść w lokalnych restauracjach, odwiedzić zamek krzyżacki, wypożyczyć motorówkę czy rower wodny. W Rynie bardzo polecamy trasę spacerową wokół jeziora Ołów, z dużą, miejską plażą. Okolica jest popularna wśród miłośników trekkingu i jazdy na rowerze.

– Do Mikołajek dojedziecie w 15 minut
– Do Mrągowa w 30 minut
– Do Giżycka w 30 minut
– Dla miłośników zamków: Reszel, Nidzica, Kętrzyn, Ryn, Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Szczytno
– Parki zwierząt w Kadzidłowie, Okrągłym, Kosewie
– Galindia
– Spływ rzeką Krutyń i mniej znany, ale nie mniej urokliwy szlak rzeką Dajną.